KÉPZÉSI PROGRAM
BIZTOSÍTÁSKÖZVETÍTŐ (FÜGGŐ ÉS FÜGGETLEN) KÉPZÉSÜNK CÉLJA ...
olyan naprakész, gyakorlati tudással rendelkező szakemberek képzése, akik képesek a biztosítási termékeket az ügyfél igényei alapján bemutatni, akár testreszabott biztosítási programok kimunkálásával és a kárrendezések során ügyfelei érdekeit hatékonyan képviselni, akár a biztosító, akár az ügyfél megbízásából jár el.
A BIZTOSÍTÁSKÖZVETÍTŐ ...
a képzés során megszerezhető kompetenciák birtokában képes lesz
- segíteni az ügyfeleket abban, hogy a kockázataiknak, igényeiknek és szükségleteiknek megfelelő biztosítási szerződést köthessenek a különböző céljaik, élethelyzetükből adódó szükségleteik, így pl. a vagyontárgyaik biztosítása vagy akár a gyermekeik anyagi biztonságának megteremtése céljából,
- támogatni az ügyfeleket pénzügyeik tervezésében,
- eligazítani az ügyfeleket a biztosítók és a biztosítási termékek jelentős számának útvesztőjében,
- tanácsot adni az ügyfél számára a legmegfelelőbb biztosítási termék kiválasztásra, mert így biztonságban tudhatják magukat és családjukat egy nem várt esemény bekövetkezte esetén (pl. viharkár, tűzkár, baleset okozása, egészségromlás, elhalálozás) vagy akár nyugdíjas korukra is,
- segíteni az ügyfelet a kötelező biztosítások optimális kiválasztásában.
MIÉRT A PERFEKT A LEGJOBB VÁLASZTÁS?
- Több évtizedes képzés- és vizsgaszervezési tapasztalattal rendelkezünk.
- Évente közel tizenötezer résztvevő veszi igénybe szolgáltatásainkat és a megszerzett tudással sikeres vizsgát tesznek.
- Oktatóink nagyszerűen felkészült, kiváló gyakorlati szakemberek, akik digitális oktatási módszerek alkalmazásával a sikeres vizsgafelkészítésen túl a szakmai munkában is azonnal hasznosítható tudást adnak át.
- Ügyfélszolgálatainkon országszerte segítőkész, szakmailag felkészült munkatársaink fogadják Önt.
- A felkészülést szakkönyvekkel, e-learning tananyagokkal, konzultációs lehetőségekkel támogatjuk.
- A tanulási folyamat támogatása érdekében képzésünk 4 előadásból álló DIGITÁLIS KÉSZSÉGFEJLESZTÉS webináriumot is tartalmaz. A webinárium célja, hogy a képzésben résztvevő megismerkedjen élményalapú, tanulást segítő módszerekkel, eszközökkel. Ezáltal sikeresen és magabiztosan fognak eligazodni a résztvevők a digitális technológia világában, a különböző innovatív eszközök, alkalmazások, appok segítségével.
Hiszünk abban, hogy A TUDÁS A LEGJOBB BEFEKTETÉS!
SZAKKÉPESÍTÉSSEL ELLÁTHATÓ LEGJELLEMZŐBB MUNKATERÜLET VAGY MUNKAKÖR
A függő biztosításközvetítő a biztosítóval fennálló jogviszonya alapján egy biztosító biztosítási termékeit vagy több biztosító egymással nem versengő biztosítási termékeit közvetíti (ügynök), vagy egyidejűleg több biztosító egymással versengő biztosítási termékeit közvetíti (többes ügynök).
Tanácsadással történő termékértékesítés esetén ajánlást is ad az ügyfél részére, amellyel segíti a számára legmegfelelőbb biztosítási termék kiválasztását. A biztosítás feltételeit ismerteti, a megfelelő tarifa alapján (akár szoftverek segítségével is) díjat számol, adott esetben ajánlást tesz vagy az ügyfél biztosítási ajánlatát eljuttatja a biztosítóhoz.
A biztosító ez irányú felhatalmazása esetén a biztosító képviseletében megkötheti a biztosítási szerződést, valamint átveheti az ügyféltől a szerződés díját is. A függő biztosításközvetítő informatikai és telekommunikációs megoldásokat alkalmaz, és személyes jelenléttel is az ügyfelek rendelkezésére áll. Az ügyfeleivel szakmailag megalapozott, egyben közérthető és hatékony kommunikációt folytat, valamint rendszeres kapcsolatot tart és közreműködik a biztosítási (kár)ügyeik rendezésében.
A függő biztosításközvetítő munkaideje többnyire rugalmas, és a folyamatos, kötelező tovább-képzéseknek köszönhetően tudása mindig naprakész. A függő biztosításközvetítő adott esetben részt vehet a biztosító marketingtevékenységében és hozzájárulhat a biztosítási termékfejlesztéshez is.
A független biztosításközvetítő (alkusz) a függő biztosításközvetítővel szemben nem a biztosító, hanem az ügyfél megbízásából jár el.
Így lehetősége van a piacon fellelhető biztosítási termékek elemzésére és összehasonlítására az ügyfél igényei alapján. Amennyiben a piacon fellelhető biztosítási termékek egyike sem elégíti ki az ügyfele biztosítási igényeit, akkor egyedi megoldásokat is kidolgozhat.
A független biztosításközvetítő tevékenysége ezen túl kiterjedhet az ügyfele számára biztosítási szaktanács adására (az ügyfeleket kockázatkezelési és -csökkentési megoldásokkal látja el), akkor is, ha nem történik konkrét biztosítási szerződéskötés. Főleg vállalati megbízói részére, akár több biztosító bevonásával is, egyedi, testreszabott biztosítási programokat dolgoz ki. Jogállásából és szaktudásából adódóan a kárrendezések során a károsult ügyfelek érdekeit hatékonyan érvényesíti.
A KÉPZÉSRŐL
A képzésbe való bekapcsolódás és részvétel feltételei:
érettségi végzettség
A tervezett képzési idő: 224 óra
A KÉPZÉS TANANYAGEGYSÉGEI:
A tananyagegység célja, hogy a képzésben résztvevő a tananyagegység eredményes teljesítésével képes legyen
- ismertetni a piaci alapú pénzügyi rendszert, a pénzügyi közvetítőrendszert,
- bemutatni a piacon elérhető pénzügyi szolgáltatásokat, a biztosítási piaci szereplőket, termékeit minősítő (rating, ranking), továbbá ismertető és egyes díjtarifáló rendszereket,
- alkalmazni a biztosítási tevékenységhez kapcsolható jogszabályokat,
- betartani a tevékenységéhez kapcsolódó fogyasztóvédelmi, adat-kezelési, titokkezelési rendelkezéseket, valamint a pénzmosás elleni jogszabályokat
- megkülönbözteti a biztosítási értékesítést a biztosításközvetítői tevékenységtől, a társadalombiztosítást a piaci alapú biztosítástól,
- alkalmazni a pénzügyi matematikai alapműveleteket,
- értelmezni a biztosítási szerződést,
- kezelni a biztosítási dokumentumokat,
- kezelni a biztosítási dokumentumokat,
- betartani az informatikai biztonság szabályait és szabványait; számítógépes hálózati és telekommunikációs eszközök használata során.
A tananyagegység célja, hogy a képzésben résztvevő a tananyagegység eredményes teljesítésével képes legyen
- értelmezni a biztosítási termékleírásokat,
- bemutatni a biztosítási szerződéseket jellemzői alapján,
- alkalmazni a biztosítási szerződésekhez kapcsolódó jogi szabályozást,
- megkülönböztetni egymástól a biztosítási termékeket.
A tananyagegység célja, hogy a képzésben résztvevő a tananyagegység eredményes teljesítésével képes legyen
- bemutatni a független biztosításközvetítői tevékenység engedélyezésének és működésének feltételeit (hazai és európai uniós működés esetén is),
- ismertetni a független biztosításközvetítő belső nyilvántartás-vezetési, továbbá bejelentési és jelentési kötelezettségeit,
- felismerni az ügyfele és a biztosítóval való jogviszonya közti különbségeket és az ezekre vonatkozó eltérő normákat,
- azonosítani a független biztosításközvetítői tevékenység folyamatának gyakorlati elemeit,
- ismertetni a biztosítási értékesítés egyes fajtáira vonatkozó előírásokat, ajánlásokat,
- kiválasztani a legjobb piaci gyakorlatokat alkalmazva azt az egyedi biztosítási igény kialakításakor.
A tananyagegység célja, hogy a képzésben résztvevő a tananyagegység eredményes teljesítésével képes legyen
- betartani a biztosítási szükséglet- és igényfelmérés jogszabályi rendelkezéseit,
- alkalmazni a hatékony időgazdálkodásnak is megfelelő prezentációs, érvelési és eladási technikákat,
- felismerni és azonosítani az ügyfél-típust és az ügyfél számára megfelelő biztosítási termékeket az adott ügyfél-típusnak megfelelően ajánlani,
- átlátni és szükség esetén alkalmazni a biztosítási panaszkezelést, a szerződésmódosítást és -megszüntetést, valamint a biztosítói kárrendezést szabályozó jogszabályi eszközöket,
- jogszabályi feltétételeknek megfelelően kezelni az adatszolgáltatásra, az adatkezelésre, a titokkezelésre és az információbiztonságra vonatkozó szabályokat.
A KÉPZÉSBEN RÉSZT VEVŐ TELJESÍTMÉNYÉT ÉRTÉKELŐ RENDSZER LEÍRÁSA
A tanítási-tanulási folyamat végén tananyagegységenként kerül sor a képzésben résztvevők tanulási eredményének mérésére és értékelésére a Perfekt által kijelölt időpontban és helyszínen.
Az értékelés megfelelt és nem megfelelt minősítésű.
Amennyiben a tananyagegységek tanulási eredményének mérése megfelelt minősítésű, a Perfekt tanúsítványt állít ki a képzésben részt vevő részére.
A tanúsítvány a képesítő vizsgára bocsátás feltétele.
A tanúsítvány kiadásának feltételei:
- a képzésben résztvevő hiányzása tananyagegységenként nem haladja meg a minimális óraszám 30 %-át,
- a képzésben résztvevő a tanulási eredmények mérésére szolgáló, a tananyagegységek szakmai követelményeinek mérését külön-külön minimum 60 %-os szinten teljesítette.
KÉPESÍTŐ VIZSGA
Szakmai képzéshez kapcsolódó, szakképesítés megszerzésére irányuló képesítő vizsgát akkreditált vizsgaközpont szervezhet.
A képesítő vizsga írásbeli és projektfeladatból áll, a sikeres vizsgát követően a vizsgázó államilag elismert képesítő bizonyítványt szerezhet.
A képesítő vizsga részletes leírása:
A https://szakkepesites.ikk.hu/ oldalon található programkövetelmény alapján.
KAPCSOLÓDÓ KÉPZÉSEK