KÉPZÉSI PROGRAM
PÉNZTÁRKEZELŐ ÉS VALUTAPÉNZTÁROS KÉPZÉSÜNK CÉLJA ...
olyan naprakész, gyakorlati tudással rendelkező szakemberek képzése, akik képesek a pénzváltási és pénztárkezelési tevékenységet a hatályos jogszabályoknak és érvényes szabályzatoknak megfelelően végezni.
A PÉNZTÁRKEZELŐ ÉS VALUTAPÉNZTÁROS ...
a képzés során megszerezhető kompetenciák birtokában képes lesz:
- a fennálló eljárásoknak, hatályos jogszabályoknak és érvényes szabályzatoknak megfelelően elvégezni a valuta és csekk beváltásával, eladásával, valamint konverzójához kapcsolódó feladatokat,
- ellátni a pénztárkezelési teendőket: pénzváltási műveleteket és készletmozgások bizonylatait elkészíteni, a forint és valuta forgalomképességének valódiságát vizsgálni, forgalomképtelen bankjegy, érme kezeléséhez kapcsolódó feladatokat ellátni, a valódi, de nem forgalomképes forintot és valutát kivonni a készpénzforgalomból, csekk érvényességét és valódiságát megállapítani és a valódi és forgalomképes készpénzt kiadni,
- megfelelő árfolyam és jutalékot alkalmazni, az árfolyamok meghatározásába és meghirdetésében közreműködni,
- az ügyfelet tájékoztatni az ügyfélátvilágítási szabályokról (pl. tényleges tulajdonosi nyilatkozat kitöltése és az azzal kapcsolatos tájékoztatás nyújtása),
- az ügyfél okmányai alapján a személyazonosítást elvégezni, az okmányok hatályosságát és érvényességét megvizsgálni,
- pénzváltó- és nyilvántartó számítógépes programokat ismerni,
- a vonatkozó jogszabályokat összegyűjteni és alkalmazni
- alkalmazni a valuta- és csekkváltás szabályait, a pénzmosás és terrorizmus finanszírozásának megelőzésével kapcsolatos intézkedéseket, a specifikált okmányismeretnek, a belső szabályozási mechanizmusnak, a bizonylatolásnak, a fogyasztói bejelentések és panaszok kezelésének értelmezését, végrehajtását és az eljárási szabályokat.
MIÉRT A PERFEKT A LEGJOBB VÁLASZTÁS?
- Több évtizedes képzés- és vizsgaszervezési tapasztalattal rendelkezünk.
- Évente közel tizenötezer résztvevő veszi igénybe szolgáltatásainkat és a megszerzett tudással sikeres vizsgát tesznek.
- Oktatóink nagyszerűen felkészült, kiváló gyakorlati szakemberek, akik digitális oktatási módszerek alkalmazásával a sikeres vizsgafelkészítésen túl a szakmai munkában is azonnal hasznosítható tudást adnak át.
- Ügyfélszolgálatainkon országszerte segítőkész, szakmailag felkészült munkatársaink fogadják Önt.
- A felkészülést szakkönyvekkel, e-learning tananyagokkal, konzultációs lehetőségekkel támogatjuk.
- A tanulási folyamat támogatása érdekében képzésünk 4 előadásból álló DIGITÁLIS KÉSZSÉGFEJLESZTÉS webináriumot is tartalmaz. A webinárium célja, hogy a képzésben résztvevő megismerkedjen élményalapú, tanulást segítő módszerekkel, eszközökkel. Ezáltal sikeresen és magabiztosan fognak eligazodni a résztvevők a digitális technológia világában, a különböző innovatív eszközök, alkalmazások, appok segítségével.
Hiszünk abban, hogy A TUDÁS A LEGJOBB BEFEKTETÉS!
SZAKKÉPESÍTÉSSEL ELLÁTHATÓ LEGJELLEMZŐBB MUNKATERÜLET VAGY MUNKAKÖR
A pénztárkezelő és valutapénztáros a pénzváltási tevékenységet végző hitelintézeti, illetve a pénzváltó közvetítői szakmában tevékenykedik.
A fennálló eljárásoknak, hatályos jogszabályoknak és érvényes szabályzatoknak megfelelően elvégzi a valutaváltással kapcsolatos feladatokat, ellátja a pénztárkezelési teendőket, valamint a hazai és a külföldi fizetőeszközök vonatkozásában bankjegyfelismerést, forgalomképesség és valódiság tekintetében bankjegy-vizsgálatot végez. Részt vesz a készpénzforgalom lebonyolításában, elszámolásában. Alkalmazza a valuta- és csekkváltás szabályait, a pénzmosás és terrorizmus finanszírozásának megelőzésével kapcsolatos intézkedéseket, a specifikált okmányismeretnek, a belső szabályozási mechanizmusnak, a bizonylatolásnak, a fogyasztói bejelentések és panaszok kezelésének értelmezését, végrehajtását és az eljárási szabályokat.
A KÉPZÉSRŐL
A képzésbe való bekapcsolódás és részvétel feltételei:
érettségi végzettség
A tervezett képzési idő: 36 óra
A KÉPZÉS TANANYAGEGYSÉGEI:
A tananyagegység célja, hogy a képzésben résztvevő a tananyagegység eredményes teljesítésével képes legyen
- a fennálló eljárásoknak, hatályos jogszabályoknak és érvényes szabályzatoknak megfelelően elvégezni a pénztárkezelési teendőket,
- valuta és csekk beváltását, eladását, valamint konverzióját elvégezni,
- forint, valuta és csekk forgalomképességét vizsgálni,
- ügyfélátvilágítást végezni és ügyfél-tájékoztatást adni,
- a pénzváltás és készletmozgás bizonylatolását ellátni, pénztárnaplót, értéktári nyilvántartást vezetni,
- alkalmazni a valuta- és csekkváltás szabályait, a pénzmosás és terrorizmus finanszírozásának megelőzésével kapcsolatos intézkedéseket, a specifikált okmányismeretnek, a belső szabályozási mechanizmusnak, a bizonylatolásnak, a fogyasztói bejelentések és panaszok kezelésének értelmezését, végrehajtását és az eljárási szabályokat.
A tananyagegység célja, hogy a képzésben résztvevő a tananyagegység eredményes teljesítésével képes legyen a hazai és a külföldi fizetőeszközök vonatkozásában bankjegyfelismerést, forgalomképesség és valódiság tekintetében bankjegyvizsgálatot végezni.
A KÉPZÉSBEN RÉSZT VEVŐ TELJESÍTMÉNYÉT ÉRTÉKELŐ RENDSZER LEÍRÁSA
A tanítási-tanulási folyamat végén tananyagegységenként kerül sor a képzésben résztvevők tanulási eredményének mérésére és értékelésére a Perfekt által kijelölt időpontban és helyszínen.
Az értékelés megfelelt és nem megfelelt minősítésű.
Amennyiben a tananyagegységek tanulási eredményének mérése megfelelt minősítésű, a Perfekt tanúsítványt állít ki a képzésben részt vevő részére.
A tanúsítvány a képesítő vizsgára bocsátás feltétele.
A tanúsítvány kiadásának feltételei:
- a képzésben résztvevő hiányzása tananyagegységenként nem haladja meg a minimális óraszám 30 %-át,
- a képzésben résztvevő a tanulási eredmények mérésére szolgáló, a tananyagegységek szakmai követelményeinek mérését külön-külön minimum 80 %-os szinten teljesítette.
KÉPESÍTŐ VIZSGA
Szakmai képzéshez kapcsolódó, szakképesítés megszerzésére irányuló képesítő vizsgát akkreditált vizsgaközpont szervezhet.
A képesítő vizsga írásbeli és projektfeladatból áll, a sikeres vizsgát követően a vizsgázó államilag elismert képesítő bizonyítványt szerezhet.
A képesítő vizsga részletes leírása:
A https://szakkepesites.ikk.hu/ oldalon található programkövetelmény alapján.
KAPCSOLÓDÓ KÉPZÉSEK